Jaký zahradní domek pořídit na zahradu?

Na každou zahrádku potřebujeme nespočet praktických pomocníků, ať už je to ruční nářadí nebo zahradní technika, jako je např. sekačka, motorová pila apod. Dále se může na zahrádce objevit nějaké to posezení doplněné zahradním nábytkem, pískoviště pro děti či velké květináče a truhlíky na okrasné rostliny. Kam ale toto všechno uschovat, ať už při letní nepřízní počasí, tak zejména v zimě?

Aby vaše zahrádka zůstávala stále krásně uklizená, ale vše bylo vždy po ruce, pak je nejlepším řešením pořízení zahradního domku. Právě ten lze využít jako efektivní úložný prostor. Dle typu a velikosti, kterou vyberete, nalezne uplatnění nejen jako úschovna či sklad, ale také jako kutilská dílna, kůlna na dřevo, domeček na hraní pro děti, relaxační místo, rekreační objekt atd. A protože v našem e-shopu praktické zahradní domky nechybí, připravili jsme pro vás několik užitečných informací, jež se vám při výběru tohoto zahradního doplňku budou zajisté hodit.

Jaké zahradní domky prodáváme?

Do našeho sortimentu jsme zařadili kvalitní zahradní domky dvou úspěšných značek Duramax a Keter. Od celosvětově známého výrobce bezúdržbových zahradních domků Duramax nabízíme jak plastové domky, tak i kovové domky z žárově zinkovaného plechu s práškovým nástřikem. Na kovové modely poskytujeme unikátně dlouhou záruku 15 let proti prorezavění! Společnost Keter proslula kvalitními plasty. Kromě plastových domků v naší nabídce naleznete i velkoobjemové úložné boxy a zahradní lavice této značky. 

Co mít při výběru na zřeteli? Velikost, materiál a design.

K dispozici jsou různé velikosti zahradních domků, přičemž ty nejmenší zabírají plochu jen něco přes 1 m2. Velikost volte podle účelu, pro který vám bude sloužit a prostoru, který mu můžete poskytnout. V případě, že potřebujete domek pouze pro skladování nářadí k údržbě zahrady, pak si bohatě vystačíte s rozměry okolo 2x2 metrů.

Zahradní domek Keter MANOR 46 S 17194155 - vnitřní rozměry: 190 x 111 x 177 cm (v x š x h)

K uskladnění objemnějších předmětů, například zahradního nábytku či kol, doporučujeme zvolit větší rozměry domku. U nás jich najdete nespočet. Jistě si vyberete potřebou velikost tak, aby se vám dovnitř vše vešlo a zároveň se vám samotný objekt rozměrově i designově hodil na zahrádku.

Zahradní domek Keter FUSION 759 - vnitřní rozměry: 220 x 261 x 246 cm (š x h x v)

 

Zahradní domek Keter FACTOR 8 x 6´ - vnitřní rozměry: 236,5 x 162 x 238,5 cm (š x h x v)

 

Zahradní domek Duramax TITAN XL 6,3 m2 (zelený) - rozměry vnitřní šířka 245, hloubka 228 x výška 202 cm, čistá vnitřní podlahová plocha 5,6 m2

Jaké jsou výhody a nevýhody kovových domků?

Kovové zahradní domky mají tyto výhody a nevýhody.

Výhody:

 • velice příznivý poměr ceny a kvality,
 • jednoduchá stavba,
 • nepotřebují pevné betonové základy,
 • není potřeba vyřizovat stavební povolení, 
 • nevyžadují téměř žádnou údržbu,
 • dlouhá záruka na prorezavění plechu 15 let,
 • díky široké škále rozměrů a několika barevným provedením si snadno vyberete domek dle vašich představ.


Nevýhody:

 • nemají přírodní ráz jako např. dřevěné domky.

Ještě jednou bychom chtěli zmínit, že na kovové zahradní domky Duramax poskytujeme výjimečnou záruku proti prorezavění 15 let. Značka je na trhu již 65 let, proto můžete očekávat opravdu vysokou kvalitu, neboť za dobu svého působení dokázala výrobky nadmíru zdokonalit. Několik desítek let výroby a zlepšování se projevuje množstvím chytrých doplňujících komponentů. Pro jednotlivé typy lze dokoupit prodlužovací moduly či přístřešek na dřevo. Pořídit lze i podlahovou konstrukci, což vám ušetří práci se základy domku. Tato kovová konstrukce totiž nahradí betonovou základní desku. 

V rámci plechových zahradních domků značky Duramax máte na výběr ze čtyř modelových řad – Colossus, Titan, Riverton a Pent Roof. Všechny modely se vyrábí buď v zelené, antracitové nebo v barvě imitující dřevo. Kromě výše zmíněných modelů nabízíme i přístřešky na dřevo, přístřešky na dřevo s kůlnou nebo domek speciálně určený pro uskladnění jízdních kol.

Modely COLOSSUS jsou z nabídky zahradních domků Duramax největší. Jejich šířka standardně činí 321 cm, délky se liší dle množství prodlužovacích modulů. Domek s označením XL zahrnuje jeden, XXL dva prodlužovací díly. Pokud již vlastníte základní verzi domku Colossus a časem zjistíte, že se vám nahromadilo více věcí vyžadujících uskladnění, nebude problém ještě jeden či dva moduly dokoupit. Stejnou možnost nabízejí i plechové zahradní domky Duramax řady Titan.

Zahradní domek Duramax COLOSSUS XXL 11,6 m2 - imitace dřeva

Typ TITAN má standardní šířku 261 cm. Hloubka opět závisí na množství prodlužovacích modulů. Dále disponují kvalitními dvoukřídlovými dveřmi, které lze, stejně jako u ostatních domků Duramax, doplnit zámkem.

Zahradní domek Duramax TITAN 4,7 m2 – antracit

Modelová řada RIVERTON nabízí nejmenší kovové domky značky Duramax. Jejich šířka je 202 cm a užitná plocha činí 2,5 metrů čtverečních. Jsou vhodné zejména do menších zahrad.

Zahradní domek Duramax RIVERTON 2,5 m2 – zelený

Typ PENT ROOF je domek s plochou, lehce skloněnou střechou.

Zahradní domek PENT ROOF 3,3 m2 Duramax 7210 - imitace dřeva

Jak jsou výhody a nevýhody plastových zahradních domků?

I plastové zahradní domky mají své klady a zápory.

Výhody:

 • velmi příznivá cena,
 • velmi snadná a rychlá montáž,
 • není nutné stavební povolení, 
 • prakticky bezúdržbové, nerezavějí a vydrží mnoho, i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách,
 • jsou vhodné i do míst se zvýšenou vlhkostí,
 • k dispozici máme nespočet krásných modelů, jež svým designem krášlí vaší zahrádku.

 
Nevýhody

 • zapadají do přírodního rázu zahrady méně, než domky dřevěné, avšak její ráz nenaruší.

Ač se může zdát, že zahradní domky plastové nebudou dostatečně pevné a stabilní, opak je pravdou. Jsou bytelné, odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření, tvarově stálé a dokonce ohnivzdorné. Vinylová, ocelí vyztužená konstrukce je testována na rychlost větru až do 150 km/h. Pokud jde o montáž, tak ta už snad nemůže být jednodušší.

Modely Keter se budou bezesporu líbit i vašim dětem, takže raději počítejte s variantou, že je budou chtít využít i na hraní.

Zahradní domek Keter OAKLAND 757

Plastové domky Duramax nabízíme v jednom shodném barevném provedení, přičemž jednotlivé modely se liší vzhledem a rozměry.

Zahradní domek Duramax WOODSIDE 10,5 x 8´ včetně podlahové konstrukce

Plechové i plastové domky Keter a Duramax, které v našem e-shopu naleznete, jsou opravdu tou správnou volbou. A pokud si nebudete jisti, jaký konkrétní model pořídit, pak nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám poradíme a s výběrem pomůžeme.

2018 Copyright Superdiskont, s.r.o., Dobronická 986/35, 140 00 Praha 4 / Powered by Web Revolution